Kadra w żłobku Akademia Misia

 

Kadra w żłobku i w punkcie opieki dziennej, czyli o wyższych wymaganiach

O tym, że do pracy z dziećmi trzeba mieć wysokie kwalifikacje, świadczą nie tylko wymagania, jakie stawia się żłobkom czy przedszkolom. Okres przedszkolny i wczesnoszkolny w życiu dziecka jest niezwykle ważny, a jeszcze większej uwagi wymaga maluszek. Żłobek ma więc obowiązek zapewnienia opieki tak, by na ośmioro dzieci przypadał jeden opiekun w żłobku. Punkty opieki dziennej spełniają takie wymagania z naddatkiem – jeden opiekun przypada tutaj na pięcioro dzieci. Taka placówka to więc opiekuńczy krok naprzód, który zapewni maluszkom wszechstronny rozwój emocjonalny i bezpieczeństwo. (Więcej o różnicach między żłobkiem a punktem opieki dziennej możesz przeczytać na naszym blogu).

Rozwój dzieci musi odbywać się pod okiem zaufanej, wykwalifikowanej kadry. Praca w żłobku i klubie dziecięcym czy punkcie opieki dziennej wiąże się z koniecznością ukończenia kursów specjalistycznych dla opiekuna/opiekunki dziecięcej, a rodzic ma możliwość zweryfikowania kadry zarejestrowanej u odpowiednich organów samorządowych. Kluczowe jest doświadczenie w pracy z dziećmi, opiekuńczość i empatia, ale i w razie potrzeby umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Akademia Misia stawia na mniejsze grupy i sprawdzoną kadrę – wówczas praca z dziećmi daje nie tylko lepsze efekty, ale i przynosi satysfakcję naszym opiekunkom, które kochają to, co robią.

Kadra w Akademii Misia – nasze kwalifikacje to bezpieczeństwo Twojego dziecka

Nie każdy może i nie każdy powinien zajmować się dziećmi. Jest to specjalność wymagająca nie tylko określonych kwalifikacji, ale i odpowiednich cech charakteru, bez których nie obędzie się ani żłobek miejski, ani punkt opieki taki jak w naszej Akademii Misia.

Opiekunowie zatrudniani w żłobkach to zwykle absolwenci kierunku pedagogika lub innych studiów mających kurs pedagogiczny czy wychowawczy w swoim programie. Wykształcenie i ukończone kursy pomagają dbać o prawidłowy rozwój dziecka i gwarantują bezpieczeństwo, dlatego tak ważny jest dla nas kurs z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Najmłodsze dzieci często potrzebują ponadto konsultacji logopedycznych – Akademia Misia może je zapewnić, ponieważ na naszym pokładzie znajduje się również wykwalifikowany logopeda. 

Placówka, której powierzamy swoje dzieci, to nie tylko miejsce, a opiekun czy pedagog to nie tylko pracownik z ukończonym kursem – równie ważna jest atmosfera sprzyjająca pracy z małymi dziećmi i cechy nieodzowne w tej pracy. Cierpliwość, zaangażowanie i empatia to cenione przez nas cechy, tak samo ważne w opiece nad dziećmi jak metody pracy w żłobku. 

Poznaj pracowników i opiekunki w żłobku Akademia Misia!

W naszym żłobku liczą się bezpieczeństwo, edukacja, rozwój, ale i dobra zabawa i radość dla obu stron. Nasi pracownicy – opiekunki, pomoc, logopeda – to kadra, jakiej chcą maluchy i jakiej potrzebują rodzice. Poznajmy się lepiej w Akademii Misia!

 

Krzysztof Płotczyk
dyrektor
Agata Tyszkiewicz
zastępca dyrektora / opiekunka
Magdalena Ossowska
opiekunka
Joanna Niewęgłowska
opiekunka
Tetiana Boholiepova
opiekunka
Natalia Lazarowska
opiekunka
Zuzanna Marin-Sawicka
opiekunka
Ivanna Makhnitska
opiekunka
Katarzyna Rozwadowska–Nowak
opiekunka
Katarzyna Kacprzak
opiekunka
Dominika Maltańska
opiekunka
Natalia Majewska
opiekunka
Ruslana Hryzlova
opiekunka
Zofia Wajszczyk
logopeda
Natalia Ivashchenko
pomoc

Skip to content